G
Terug
Uitvoering geven aan het Zeeuws Deltaplan Zoet Water

Samen met onze partners werken wij aan het maatregelenpakket zoetwater. Dit zijn concrete projecten voor het opslaan en vasthouden van water, zuinig omgaan met het beschikbare zoetwater. Ook wordt actief nieuwe kennis ontwikkelt.
In het maatregelenpakket 'deel 3' van het Gebiedsprogramma Zeeland (naar aanleiding van NPLG) zijn aanvullende zoetwaterproject opgenomen.
Zoetwater is ook van groot belang voor de Zeeuwse industrie. Wij verkennen samen met de verbinding met het maatregelenpakket zoetwater.
Kwaliteitsindicator en toelichting
De jaarlijkse voortgangsrapportage geeft aan dat er veel met name zelfvoorzienende maatregelen nu beschikbaar zijn. De aanvoer van zoetwater en een mogelijk scenario voor een zoet Grevelingen wordt onderzocht (Q4 2025 en 2025).