Nu regelmatig zwervende wolven in Zeeland worden gezien onderzoeken wij of wolf-werende maatregelen gesubsidieerd kunnen worden. Dit doen wij samen met de Zuidelijke Land- en Tuinbouworganisatie  (ZLTO), de vereniging van schapenhouders en de Faunabeheereenheid Zeeland. 

Ook onderzoeken wij de mogelijkheden voor andere pilots naar innovatieve preventieve maatregelen. Denk bijvoorbeeld aan het beperken van schade door rotganzen.

Kwaliteitsindicator en toelichting

G

Er is een subsidieregeling voor preventieve maatregelen tegen de wolf geweest van 15 mei tot 31 augustus. Het volledige subsidiebedrag van € 95.000 is gebruikt. Vier  veehouders op Walcheren en vier veehouders op Beveland hebben subsidie gekregen.

Verder is richting eind van het jaar gekeken naar de mogelijkheid om tinctuur van grote katten in te zetten om wolven te weren, dit wordt voortgezet in 2025.